Galeria 2022/2023

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

1 czerwca na terenie rekreacyjnym naszej bursy odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023.

Imprezę przygotowali wszyscy wychowawcy oraz młodzież pod kierunkiem Pani Dyrektor.

Przebieg uroczystości uświetniły występy wychowanków: Pawła Szczygła z grupy I (gra na gitarze), Patryka Michalskiego z grupy II (gra na gitarze elektrycznej), Veroniki Borysovej z grupy IV (gra na saksofonie) oraz dziewcząt z grupy III, które wykonały wspólny taniec.

Zostały rozdane pamiątkowe kubki za zaangażowanie w życie bursy, a także nagrody za grę terenową, której zwycięzcami okazały się dziewczęta z pokoju 122 – Żabki, za co otrzymały torby termiczne, idealne na nadchodzące lato.

Chłopcy z grupy I pożegnali uroczyście panią Mirosławę Marlicę, która odchodzi na emeryturę. Nie zabrakło pięknych słów, łez wzruszenia, prezentów i słodkości.

Na koniec wspólnie zatańczono taniec „belgijkę”, a przy muzyce młodzież bawiła się do wieczora.

Imprezę poprowadziła Natalia Pekna oraz Maciej Młodawski, kolację z grilla przygotował pan portier Marcin z pomocą p. Eli i p. Moniki, a pani kierownik stołówki z okazji Dnia Dziecka przygotowała dla wszystkich słodki poczestunek – pączki, batony i lody. Było pysznie!

Gra terenowa

Na 17 maja 2023 r. członkowie MRB zaplanowali grę terenową na terenie bursy i parku im. Malczewskiego na Obozisku. Niestety, zarówno wtedy jak i tydzień później deszcz pokrzyżował nasze plany. Opiekun MRB, p. K. Tęcza, w ostatniej chwili zdecydowała, że mimo niesprzyjających warunków gra odbędzie się. W kilka minut, przy wsparciu p. M. Zagrodnik i p. P. Wójcik zorganizowały stanowiska w budynku bursy. W grze wzięło udział 4 drużyny:

Wiewióry i Żabki z grupy III, Kotki z grupy IV oraz drużyna „Zwycięzcy” z grupy II. Czy zwyciężyli? Dowiemy się już 1 czerwca podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 🙂

Biesiada wielkanocna

Wybory opiekuna MRB

W dniu 29 marca br., odbyły się wybory opiekuna MRB na lata 2023/2024 oraz 2024/2025. Młodzież oddała 110 ważnych głosów. Opiekunem Samorządu pozostaje p. Katarzyna Tęcza. Gratulujemy i życzymy sukcesów w pracy z młodzieżą.

Konkurs kulinarny „Ciasto bez pieczenia”

Dzień Kobiet i Mężczyzn

8 marca w sali TV odbyła się impreza z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn. W spotkaniu wzięłi iudział przedstawiciele wszystkich grup wychowawczych, Pani Dyrektor, grono pedagogiczne.

Program zaprezentowali wychowankowie z grupy IV, I i II. Miał on na celu przybliżenie historii powstania i obchodów obydwu świąt, roli kobiety i mężczyzny we współczesnym świecie oraz związanych z tym stereotypów. Całość wzbogaciła prezentacja multimedialna.

Na zakończenie skierowano życzenia do wszystkich obecnych oraz zaproszono na słodki poczęstunek przygotowany przez dziewczęta z sekcji gospodarczej.

Prelekcja z policjantem

25 stycznia w ramach działań profilaktycznych zorganizowano w bursie spotkanie z policjantami. Prelekcja dotyczyła cyberprzestępstw oraz odpowiedzialności karnej nieletnich. Zaproszeni goście uświadamiali wychowankom konsekwencje prawne i społecznie nieprzestrzegania prawa w przestrzeni internetowej. Policjanci w sposób szczególny omówili następstwa udostępniania oraz powielania czyjegoś wizerunku, a także poinformowali o sposobach ochrony prawnej osób fizycznych. Wychowankowie z zaciekawieniem wysłuchali przemówienia oraz ochoczo zadawali pytania dotyczące tematu prelekcji.

Wieczerza Wigilijna

Konkurs na bożonarodzeniową dekorację okna

Coraz bliżej Święta…

W naszej bursie zrobiło się całkiem świątecznie. Mamy już ubraną choinkę, ozdobiliśmy także hole, był nawet Święty Mikołaj! W tym czasie nie zapominamy o tych, którzy mają trudniej. Dołączyliśmy do akcji „Przynieś coś pluszowego dla dziecka chorego” dzięki której ubarwimy życie dzieciakom chorym i poszkodowanym w wypadkach.

Kibicujemy naszym!

Trzymamy kciuki za biało-czerwonych!

Andrzejki 2022

W dniu 23.11.2022 r. w naszej bursie odbył się wieczór wróżb andrzejkowych. Organizatorem imprezy były wychowanki grupy III. Społeczność bursy chętnie wzięła udział w kultywowaniu tradycji andrzejkowych. Młodzież licznie uczestniczyła w zaproponowanych wróżbach andrzejkowych. Pani Dyrektor, wychowawcy i młodzież wspólnie zatańczyli belgijkę. Na wszystkich czekał poczęstunek z przygotowanych ciasteczek z wróżbą,  owoców i słodyczy. Następnie wychowankowie wzięli udział w dyskotece andrzejkowej. 

Dzień Tolerancji

Podczas Dnia Tolerancji obchodzonego 16 listopada, p. M. Zagrodnik wraz z sekcją k-r przeprowadziła wśró wychowanków sondaż na temat otwartości i tolerancji. Jego wyniki były wstępem do dyskusji, która odbyła się w sali RTV kolejnego dnia. Młodzież chętnie odpowiadała na pytania dotyczące akceptacji pewnych zachowań. W ankiecie udział wzięła ponad połowa wychowanków mieszkających w bursie.

Wieczór pieśni patriotycznych

W dniu 8.XI.2022 r. z okazji Narodowego Święta Niepodległości – 104 Rocznicy Odzyskania Niepodległości – odbył się Wieczór pieśni patriotycznych, zorganizowany przez sekcję pomocy w nauce przy wsparciu młodzieży z klas mundurowych.

Młodzież zaprezentowała utwory literackie z czasów walki o wolność i niepodległość Polski.

Przedstawiona została prezentacja multimedialna pt. „Droga do niepodległości”. Przygotowano dla młodzieży śpiewniki „Młodzież pamięta”. Wszyscy wspólnie odśpiewali w całości Hymn Państwowy, a następnie pieśni patriotyczne.

Dzień Edukacji Narodowej

Święto polskiej szkoły, uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i administracji obchodziliśmy w dniu 10.10.2022 r. Z tej okazji, podczas akademii, wychowankowie grupy I przedstawili w sposób humorystyczny typy nauczycieli oraz trafnie scharakteryzowali typy uczniów. Wieczór grą na pianinie i śpiewem uświetnił Piotr Milczarski z grupy II. Nie obyło się bez życzeń i podziękowań, chłopcy wręczyli także własnoręcznie przygotowane laurki. Dopełnieniem uroczystości były życzenia nadesłane od byłych wychowanków bursy.

Pasowanie na mieszkańca Bursy, przekazanie władzy MRB

Dnia 6.10.2022 r. zgodnie z tradycją bursy odbyły się otrześiny klas pierwszych. Imprezę przygotowali członkowie sekcji kulturalno-rozrywkowej oraz samorządu. Starsi koledzy najpierw przybliżyli kilka faktów o bursie, następnie została przekazana władza nowym członkom MRB.

Pierwszaki przed przyjęciem w poczet mieszkańców bursy, zmierzyli się z konkursem wiedzy o bursie, za co zostali nagrodzeni słodkimi upominkami. Następnie przystąpili do „przysięgi kota”. Później odbyło się uroczyste pasowanie oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów. Na zakończenie uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Wybory do Młodzieżowej Rady Bursy

W dniu 29.09.2022 r. odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Bursy. Startowało pięciu kandydatów. Zdecydowana większość wychowanków skorzystała z przywileju oddania głosu. Nad przebiegiem pracy komisji wyborczej i skrutacyjnej czuwała p. Katarzyna Tęcza, opiekun MRB. Wyniki przedstawiają się następująco:

Kacper Fenik grupa I – 30 głosów, Zuzanna Staszewska grupa II- 26 głosów, Klaudia Kowalska grupa II – 24 głosy, Weronika Królikowska grupa III – 23 głosy, Wiktoria Czarnecka grupa III – 10 głosów.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy ciekawych inicjatyw i dobrej współpracy.

Ostatnio dodane

Skip to content