Galeria 2022/2023

Kibicujemy naszym!

Trzymamy kciuki za biało-czerwonych!

Andrzejki 2022

W dniu 23.11.2022 r. w naszej bursie odbył się wieczór wróżb andrzejkowych. Organizatorem imprezy były wychowanki grupy III. Społeczność bursy chętnie wzięła udział w kultywowaniu tradycji andrzejkowych. Młodzież licznie uczestniczyła w zaproponowanych wróżbach andrzejkowych. Pani Dyrektor, wychowawcy i młodzież wspólnie zatańczyli belgijkę. Na wszystkich czekał poczęstunek z przygotowanych ciasteczek z wróżbą,  owoców i słodyczy. Następnie wychowankowie wzięli udział w dyskotece andrzejkowej. 

Dzień Tolerancji

Podczas Dnia Tolerancji obchodzonego 16 listopada, p. M. Zagrodnik wraz z sekcją k-r przeprowadziła wśró wychowanków sondaż na temat otwartości i tolerancji. Jego wyniki były wstępem do dyskusji, która odbyła się w sali RTV kolejnego dnia. Młodzież chętnie odpowiadała na pytania dotyczące akceptacji pewnych zachowań. W ankiecie udział wzięła ponad połowa wychowanków mieszkających w bursie.

Wieczór pieśni patriotycznych

W dniu 8.XI.2022 r. z okazji Narodowego Święta Niepodległości – 104 Rocznicy Odzyskania Niepodległości – odbył się Wieczór pieśni patriotycznych, zorganizowany przez sekcję pomocy w nauce przy wsparciu młodzieży z klas mundurowych.

Młodzież zaprezentowała utwory literackie z czasów walki o wolność i niepodległość Polski.

Przedstawiona została prezentacja multimedialna pt. „Droga do niepodległości”. Przygotowano dla młodzieży śpiewniki „Młodzież pamięta”. Wszyscy wspólnie odśpiewali w całości Hymn Państwowy, a następnie pieśni patriotyczne.

Dzień Edukacji Narodowej

Święto polskiej szkoły, uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i administracji obchodziliśmy w dniu 10.10.2022 r. Z tej okazji, podczas akademii, wychowankowie grupy I przedstawili w sposób humorystyczny typy nauczycieli oraz trafnie scharakteryzowali typy uczniów. Wieczór grą na pianinie i śpiewem uświetnił Piotr Milczarski z grupy II. Nie obyło się bez życzeń i podziękowań, chłopcy wręczyli także własnoręcznie przygotowane laurki. Dopełnieniem uroczystości były życzenia nadesłane od byłych wychowanków bursy.

Pasowanie na mieszkańca Bursy, przekazanie władzy MRB

Dnia 6.10.2022 r. zgodnie z tradycją bursy odbyły się otrześiny klas pierwszych. Imprezę przygotowali członkowie sekcji kulturalno-rozrywkowej oraz samorządu. Starsi koledzy najpierw przybliżyli kilka faktów o bursie, następnie została przekazana władza nowym członkom MRB.

Pierwszaki przed przyjęciem w poczet mieszkańców bursy, zmierzyli się z konkursem wiedzy o bursie, za co zostali nagrodzeni słodkimi upominkami. Następnie przystąpili do „przysięgi kota”. Później odbyło się uroczyste pasowanie oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów. Na zakończenie uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Wybory do Młodzieżowej Rady Bursy

W dniu 29.09.2022 r. odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Bursy. Startowało pięciu kandydatów. Zdecydowana większość wychowanków skorzystała z przywileju oddania głosu. Nad przebiegiem pracy komisji wyborczej i skrutacyjnej czuwała p. Katarzyna Tęcza, opiekun MRB. Wyniki przedstawiają się następująco:

Kacper Fenik grupa I – 30 głosów, Zuzanna Staszewska grupa II- 26 głosów, Klaudia Kowalska grupa II – 24 głosy, Weronika Królikowska grupa III – 23 głosy, Wiktoria Czarnecka grupa III – 10 głosów.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy ciekawych inicjatyw i dobrej współpracy.

Ostatnio dodane