Polityka prywatności

Kim jesteśmy

Administratorem danych jest Bursa Szkolna Nr 3 w Radomiu,
ul. Śniadeckich 5 , 26-600 Radom
telefon 48 364 11 64
email:  poczta@bs3.radom.pl

Jakie dane osobiste zbieramy i dlaczego je zbieramy

Twoje dane zbieramy wyłącznie w celach związanych ze świadczeniem usług opiekuńczo-wychowawczo-edukacyjnych. Podstawą naszego działania jest ustawa o systemie oświaty, ustawa prawo oświatowe, ustawa o systemie informacji oświatowej, ustawa o finansowaniu zadań oświatowych, Karta Nauczyciela oraz akty wykonawczych do ww. ustaw. Prosimy Cię o podanie tylko takiego zakresu danych, jaki wynika z tych przepisów. Twoje dane pozyskaliśmy na etapie rekrutacji do szkoły. Działamy w tym przypadku w celu wypełnienia obowiązku prawnego, który na nas spoczywa.

Jeżeli wyrazisz zgodę na  przetwarzanie danych dotyczących Twojego wizerunku, podstawą naszego działania będzie także Twoja zgoda. Pamiętaj, że zawsze możesz odwołać wydaną nam zgodę.

Osadzone treści z innych witryn

Artykuły na tej witrynie mogą zawierać osadzone treści (np. filmy, obrazki, artykuły itp.). Osadzone treści z innych witryn zachowują się analogicznie do tego, jakby użytkownik odwiedził bezpośrednio konkretną witrynę.

Witryny mogą zbierać informacje o tobie, używać ciasteczek, dołączać dodatkowe, zewnętrzne systemy śledzenia i monitorować twoje interakcje z osadzonym materiałem, włączając w to śledzenie twoich interakcji z osadzonym materiałem jeśli posiadasz konto i jesteś zalogowany w tamtej witrynie.

Z kim dzielimy się danymi

Nie będziemy przekazywać Twoich danych poza Polskę, ale możemy udostępnić je  naszemu organowi prowadzącemu Urzędowi Miasta w Radomiu, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, towarzystwu ubezpieczeniowemu,  do Zintegrowanego Systemu Zarządzania Oświatą (ZSZO), Systemu Informacji Oświatowej (SIO), Ośrodków Pomocy Społecznej (MOPS/GOPS), również gabinetowi medycyny szkolnej, wydawnictwom szkolnym (testy diagnostyczne) i innym podmiotom, które wspierają nas w wykonywaniu naszych zadań. Działamy w tym przypadku w celu wypełnienia obowiązku prawnego, który na nas spoczywa.

Jak długo przechowujemy twoje dane

W trosce o bezpieczeństwo zasobów szkoły informujemy Cię, że będziemy monitorować jej siedzibę z poszanowaniem Twojej ochrony do prywatności. W tym wypadku będziemy działać w oparciu o przepisy prawa i w celu realizacji zadań publicznych jakie są naszym obowiązkiem.

Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z przepisami prawa obowiązującymi na terenie naszego kraju lub w przypadku zgody do czasu jej odwołania

Jakie masz prawa do swoich danych

Przysługuje Ci prawo dostępu do Twoich danych, a także sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz też złożyć sprzeciw wobec przekazania Twoich danych do podmiotów wskazanych wyżej, które uczestniczą i wspierają nas w realizacji obowiązków i uprawnień. Jeśli to zrobisz, realizacja celu związanego ze świadczeniem usług opiekuńczo-wychowawczo-edukacyjnych nie będzie możliwa. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest UODO, ul. Stawki 2  w Warszawie, gdy  uznasz, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO).

Kontakt

Z Inspektorem Ochrony Danych (IOD) Katarzyną Fryczkowską, skontaktujesz się za pomocą maila iod@rodo-radom.pl

Podanie danych osobowych jest obligatoryjne w oparciu o przepisy prawa, a w pozostałym zakresie jest dobrowolne.

Ostatnio dodane

Skip to content