Galeria 2021/2022

Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022

7 czerwca 2022 r. w Bursie odbyło się uroczyste „Zakończenie Roku Szkolnego i Dzień Sportu”. Impreza została zorganizowana przez sekcję sportową, sekcję kulturalno-rozrywkową oraz MRB. Młodzież, która aktywnie uczestniczyła w życiu bursy oraz wykazywała się wzorową postawą otrzymała pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Wychowankowie chętnie wzięli udział w zmaganiach sportowych oraz prezentowali swoje umiejętności taneczne i sportowe. Młodzież wzięła udział w turnieju w baloniadę. Zwieńczeniem uroczystości był wspólny grill oraz tańce młodzieży z wychowawcami.

Spotkanie wielkanocne

W dniu 11.04.2022 r. odbyło się uroczyste spotkanie wielkanocne, którego organizatorami były grupa II i IV. W świetlicy sportowej wychowankowie przedstawili krótki program o istocie Świąt Wielkanocnych, nawiązując do aktualnych wydarzeń ze świata. W świątecznej scenografii przedstawiono sens Zmartwychwstania, młodzież wyrecytowała wiersz K. Przerwy-Temajera pt. „Zmartwychwstały”, wysłuchano również utworu „Modlitwa o wschodzie słońca” w wykonaniu Jacka Wójcickiego. Prowadzący złożyli wszystkim życzenia spokoju i radości, oraz przede wszystkim zakończenia wojny, a pani Dyrektor zakończyła przemówieniem dotyczącym przebaczania i miłosierdzia.

Pożegnanie absolwentów

W czwartek 7 kwietnia mieliśmy okazję w uroczysty sposob pożegnać tegorocznych maturzystów. Występ artystyczny połączony z prezentacją zdjęć oraz wywiadów z maturzystami przygotowali członkowie MRB pod kierunkiem opiekuna samorządu, pani K. Tęczy.

Absolwenci mieli okazję obejrzeć przygotowaną przez młodszych kolegów prezentację zdjęć z ich pobytu w bursie oraz wywiady z nimi i o nich.

Uroczystość uświetnił występ wokalny Klaudii Pisarek przy akompaniamencie Gosi Szczygieł.

W imieniu maturzystów wystąpił Mateusz Martynowski dziękując Pani Dyrektor i Gronu Pedagogicznemu za wspólnie spędzone lata.

W niedzielę 27.02 przed Urzędem Miejskim w Radomiu odbył się wiec solidarności z Ukrainą. W proteście przeciw wojnie wzięli udział zarówno Polacy jak i Ukraińcy przebywający w Radomiu. Nasza młodzież również licznie wzięła w nim udział.

Wigilia 2021

15 grudnia dzięki pracy włożonej przez wychowanków grupy I i III, pod czujnym okiem ich wychowawców, mieliśmy okazję obejrzeć występ artystyczny poświęcony tradycji bożonarodzeniowej w Polsce. W okrojonym składzie wysłuchaliśmy historii i zwyczajów świątecznych i podzieliliśmy się opłatkiem. Nie zabrakło wspólnego śwpiewania kolęd.

W oczekiwaniu na święta…

W naszej bursie panuje już świątezcny klimat. Wychowanki ubrały choinkę, przystroiliśmy również filary. Święty Mikołaj rozdał słodkie prezenty. Chętna młodzież stroi okna w dekoracje bożonarodzeniowe, biorąc udział w konkursie na najładniejszy wystrój.

Turniej Mikołajkowy w ping-ponga

Sekcja sportowa na przełomie listopada i grudnia zorganizowała turniej tenisa stołowego.
W rozgrywkach startowało 16 uczestników ze wszystkich grup wychowawczych:
10 chłopców i 6 dziewcząt. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono laureatów, którzy zostali nagrodzeni medalami.

Nagrodzeni chłopcy:

I miejsce – Ilia Hrynevych – gr. I

II miejsce – Daniel Rudenko – gr. I

III miejsce – Filip Durka – gr. I

Nagrodzone dziewczęta:

I miejsce – Milena Górka – gr. IV

II miejsce – Julita Sosnowska – gr. IV

III miejsce – Iwona Samson – gr. III

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Wieczór wróżb andrzejkowych

Tradycyjnie w naszej bursie odbywały się wieczory wróżb andrzejkowych połączone z dyskoteką, jednak przez epidemię musieliśmy zmienić przebieg tego wieczoru. Bez hucznej imprezy, ale w andrzejkowym klimacie, młodzież sprawdzała, co czeka ich w przyszłości. Wieczór wróżb został zorganizowany przez wychowawców grupy II we współpracy z opiekunem sekcji kulturalno-rozrywkowej. Oprócz tradycyjnego lania wosku nie zabrakło wróżb z kości, symboli, odczytywania znaczenia swojej „magicznej” liczby, a także ciasteczek z wróżbą. Młodzież poznała także historię andrzejek oraz przysłowia związane z tym dniem.

Wieczór pieśni patriotycznych

Wieczór pieśni patriotycznych przygotowała grupa III.

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

W dniu 12 października w naszej bursie świętowaliśmy Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji wychowawcy IV grupy, p. Zagrodnik i p. Stępnikowska przygotowały uroczysty występ młodzieży. Z powodu ograniczeń epidemicznych uczęstniczyli w niej jedynie przedstawiciele grup i pracowników oraz p. dyrektor i wszyscy wychowawcy. Na gitarze grała Małgosia Szczygieł z grupy IV. P. Dyrektor złożyła wszytskim życzenia oraz wręczyła nagrody wyróznionym pracownikom i wychowawcom – p. Marlicy, p. Krawulskiej oraz p. Zagrodnik.

Otrzęsiny klas pierwszych – pasowanie na mieszkańca bursy

29.09.2021 r. odbyło się uroczyste pasowanie pierwszaków na mieszkańca bursy. Kociaki przed przyjęciem w poczet mieszkańców wzięli udział w quizie wiedzy dotyczącej bursy potwierdzając, że są gotowi na bycie pełnoprawnymi członkami bursalnej społeczności. Została pprzekazana władza nowemu samorządowi. Do grona wychowawców oficjalnie włączyliśmy p. Patrycję Wójcik. Na koniec młodzież dostała pamiątkowe certyfikaty oraz złożyła „przysięgę kota”.

Wybory do Młodzieżowej Rady Bursy

W dniu 23.09.2021 r. odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Bursy. Najwięcej głosów zdobyły: Weronika Sęk, Wiktoria Sobieraj, Zuzanna Majewska.

W komisji zasiadły Milena Górka, Julia Przepiórka oraz Daria Małaczek. Głosy policzyły Iwona Samson i Kasia Sulisz. Nad prawidłowym przebiegiem prac komisji czuwał oppiekun MRB p. Katarzyna Tęcza.

Grupy wychowawcze w roku szkolnym 2021/2022

Grupa I
wych. M. Marlica, M. Nowak
Grupa II
wych. K. Tęcza, A. Krawulska
Grupa III
wych. M. Michalska, P.Wójcik
Grupa IV
wych. M. Zagrodnik, M. Stępnikowska

Ostatnio dodane

Skip to content