Rok szkolny 2019/2020

Dzień Kobiet i Mężczyzn

9 marca w świetlicy na II piętrze młodzież z grupy III zorganizowała obchody Dnia Kobiet i Mężczyzn. Przedstawiono inscenizację wzbogaconą o wiersze, piosenki śpiewane przez wychowanki, w akompaniamencie akordeonu Daniela. Dziewczynki z Ukrainy zatańczyły Zumbę . Pod koniec akademii wychowankowie złożyli życzenia wszystkim zebranym – Pani Dyrektor, Wychowawcom i dziewczętom. Nie zapomniano również o chłopcach. Na koniec wręczono kwiaty Gronu Pedagogicznemu.

Bal Karnawałowy

Dnia 6 lutego w świetlicy sportowej odbyła się dyskoteka karnawałowa. W tym roku motywem przewodnim były „Hity muzyki pop i disco”. Oprócz tańca przy wybranym na tę okazję repertuarze muzycznym, młodzież mogła wziąć udział w następujących konkursach: „krzesełka”, konkurs na makijaż karnawałowy oraz quiz wiedzy o muzyce pop i disco. Zwycięzcy zostali nagrodzeni brawami oraz słodkimi upominkami.

Spotkanie z funkcjonariuszami policji

Dnia 29 stycznia bursę odwiedzili funkcjonariusze policji. Celem wystąpienia było przybliżenie młodzieży współczesnych zagrożeń internetowych. Szczególny nacisk policjanci kładli na publikowanie danych osobowych, gdyż w sieci nikt nie jest anonimowy. Przypopmnieli również o szkodliwości dopalaczy i zwrócili uwagę na konieczność reagowania w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu. Młodzież licznie przybyła na spotkanie, co świadczy o słuszności prowadzenia takich prelekcji.

Wigilia 2019

W dniu 17.12.2019 odbyła się w naszej bursie Wieczerza Wigilijna. Tuż przed 19.00 wychowankowie pod kierunkiem opiekunów grupy II i III przedstawili pokrótce historię Bożego Narodzenia. Następnie ksiądz Gabriel Marciniak odczytał fragment Ewangelii wg Św. Łukasza oraz przewodniczył modlitwie. Podzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem radosnych i spokojnych Świąt oraz sukcesów w Nowym Roku. Po wspólnym śpiewaniu kolęd zasiedliśmy do wieczerzy. Wręczono również nagrody dla zwycięzców turnieju tenisa stołowego i konkursu na bożonarodzeniową ozdobę okna. Wyróżniono także osoby, które wzięły udział w akcji charytatywnej.

Spotkanie z Mikołajem

5.12.2019 mieszkańcy naszej bursy w godzinach wieczornych mieli okazję spotkać się z Mikołajem. Mikołaj odwiedził wszystkie pokoje i rozdając czekoladę powoli wprowadzał nas w świąteczny nastrój poprzez śpiewanie kolęd. Dziękujemy Kubie (p.212) i Kamilowi (p.211) za wcielenie się w rolę i dźwiganie worka ze słodyczami 🙂 Śnieżynkom dziękujemy za pomoc 🙂

Wieczór wróżb andrzejkowych 2019

28 listopada 2019 dzięki wychowawczyni Barbarze Pańczyk -Sieradz oraz sekcji kulturalno-rozrywkowej, nasi wychowankowie mieli szansę przenieść się w klimat tradycyjnych andrzejkowych wierzeń. Pod osłoną mroku można było spotkać wróżbitki przepowiadające przyszłość. Ubrane w gwieździste kapelusze chętnie udzielały odpowiedzi na pytania o miłość. Najwięcej emocji budziło lanie wosku i odkrywanie, co skrywa przyszłość ukryta w fantazyjnych kształtach. Panny równie chętnie obierały jabłka, by w ich obierkach ujrzeć inicjały przyszłego męża. Wróżenie dostarczyło wiele zabawy i emocji. O udanym wieczorze świadczy także dyskoteka, podczas której młodzież bawiła się w licznym gronie.

Wieczór pieśni patriotycznych 2019

11 listopada to jedna z najważniejszych dat dla Polaków. Po 123 latach odzyskaliśmy niepodległość.Kraj nasz pojawił się na mapach Europy. Czujemy się odpowiedzialni za pamięć o tych, którzy walczyli o niepodległość naszego kraju. Z tej okazji 12.11.2019 w naszej bursie odbył się „Wieczór pieśni patriotycznych” pod hasłem „Naród, który przestaje śpiewać, przestaje żyć”. Młodzież z grupy III przedstawiła w skrócie historię odzyskania niepodległości a następnie śpiewaliśmy wspólnie pieśni patriotyczne.

Wybory do MRB 2019

22 października w naszej bursie odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Bursy na rok szkolny 2019/2020.

Członkowie samorządów wszystkich czterech grup wychowawczych musieli zdobyć listę poparcia z co najmniej dwudziestoma podpisami
oraz zaprezentować krótko swój program wyborczy. Dopiero po spełnieniu tych warunków stali się pełnoprawnymi kandydatami do samorządu Młodzieżowej Rady Bursy.

Następnie w wyniku demokratycznych wyborów, w których mieli możliwość wziąć wszyscy obecni wówczas wychowankowie, został wybrany skład MRB na bieżący rok szkolny.

Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała opiekun MRB – p. Marta Nowak oraz specjalnie powołana czteroosobowa komisja wyborcza składająca
się z członków samorządu z roku poprzedniego.

Dzień Edukacji Narodowej 2019

15 października 2019 roku w świetlicy sportowej odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przygotowali ją wychowankowie grupy II pod czujnym okiem pani Mirosławy Marlicy i Aleksandry Krawulskiej. Uczniowie w zabawny sposób scharakteryzowali typy nauczycieli oraz krótkim wierszem przedstawili sylwetki uczniów. Klaudia Pisarek przepięknie zaśpiewała dwa utwory dedykowane wychowawcom – “Przepraszamy Was” oraz “Dziękujemy Wam”. Grupa młodzieży z Ukrainy wykonała opracowany przez siebie układ taneczny. Nie zabrakło braw i uśmiechów. Pani Dyrektor wręczyła nagrody zasłużonym wychowawcom, pani Małgorzacie Stępnikowskiej oraz pani Jadwidze Kierzkowskiej. Na koniec uczniowie złożyli wychowawcom życzenia i wręczyli kwiaty w podziękowaniu za opiekę i wychowanie.

Spotkanie profilaktyczne – Antymina

Wychodząc naprzeciw problemom społeczno – zdrowotnym obserwowanym wśród młodzieży i zagrożeniom, jakie niosą ze sobą różne używki, w tym dopalacze i inne narkotyki w dniu 10 października 2019 r. w naszej placówce zostało zrealizowane spotkanie pod szyldem programu profilaktycznego „Antymina – nie daj się wysterować na minę”. Założeniem programu było przekazanie różnych form pomocy przemawiających do wyobraźni młodych ludzi w kontekście szkodliwości zażywania środków psychoaktywnych. Panowie wywiązali się ze swojego zadania w pełni – wykorzystując muzykę rap, bez używania wzniosłych słów, posługując się własnym przykładem, trafili do młodzieży z przekazem. Liczny udział wychowanków w tym spotkaniu oraz brawa na koniec świadczą o dużym poparciu dla takich działań. Mówiąc krótko – podobało się 🙂

Otrzęsiny klas pierwszych

Dnia 26 września 2019 odbyły się „Otrzęsiny klas pierwszych” – uroczyste pasowanie na mieszkańca Bursy. To pierwsza impreza w tym roku szkolnym, ale z pewnością nie ostatnia.

Tradycją naszej placówki jest powitanie pierwszaków w naszych szeregach. Nie inaczej było tym razem. Pani Marta Nowak wraz z Młodzieżową Radą Bursy przygotowała dla pierwszorocznych pokazy talentów oraz konkursy. Wychowankowie musieli zaprezentować taniec z mopem oraz z zamkniętymi oczami narysować portret wychowawcy.  Kiedy już podołali wszelkim próbom oraz złożyli „Przysięgę kota” zostali uroczyście pasowani przez panią Dyrektor na mieszkańca bursy, na dowód czego otrzymali certyfikat mieszkańca.

Na koniec przywitaliśmy oficjalnie panią Katarzynę Tęczę, która w tym roku szkolnym dołączyła do grona wychowawców.

Po zakończeniu „ Otrzęsin” odbyła się dyskoteka poprowadzona przez Arka, który po raz kolejny świetnie spisał się jako DJ.  

Grupy wychowawcze w roku szkolnym 2019/2020

Grupa I
Wychowawcy:
Katarzyna Tęcza
Marta Nowak

Grupa II
Wychowawcy
Aleksandra Krawulska
Mirosława Marlica


Grupa III
Wychowawcy
Mariola Michalska
Jadwiga Kierzkowska
Grupa IV
Wychowawcy
Małgorzata Stępnikowska
Barbara Pańczyk-Sieradz (do 31.12.2019 r)
Małgorzata Zagrodnik (od 1.01.2020)

Ostatnio dodane

Skip to content