Światowy Dzień Zdrowia

Koronawirus zmienił życie nas wszystkich w ciągu zaledwie kilku tygodni. W Polsce liczba chorych przekroczyła już 4 tysiące. Większość z nas stara się chronić swoje zdrowie poddając się ograniczeniom wprowadzonym na czas pandemii.

Jest jednak grupa ludzi, która codziennie walczy na pierwszej linii frontu, troszcząc się przede wszystkim o nasze życie. To pracownicy służby zdrowia – lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, laboranci, kierowcy karetek i cały personel medyczny.

W tych trudnych czasach oni nie mogą zostać w domach. Codziennie ryzykują życie swoje i swoich bliskich walcząc o nasze zdrowie. Borykają się ze zmęczeniem i pracują – mimo niedoborów sprzętu, środków ochrony osobistej, a przede wszystkim braku skutecznego lekarstwa. Nie poddają się.
(za Polska Times)

Dziś składamy życzenia wszystkim bohaterom, którzy zamiast peleryny noszą fartuchy i maseczki i walczą z niewidzialnym wrogiem. Dziękujemy za ich poświęcenie. Dziękujemy również wszystkim tym, którzy w tym trudnym czasie oddają swój czas szyjąc maseczki, przyłbice oraz przekazują je tam, gdzie są niezbędne.

Dziś,7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Polska Press Grupa, wspólnie z największymi mediami drukowanymi i internetowymi w Polsce zachęca do tego, abyśmy tego dnia podziękowali naszym medykom.

Zachęcamy – o godzinie 13.00 wyjdźmy na balkony, podejdźmy do okien i bijmy #BrawaDlaWas