Drodzy Wychowankowie!

Przedłużająca się izolacja wszystkim nam doskwiera, ale musimy wytrwać i być dzielni. Grono Pedagogiczne Bursy z troską myśli o swoich wychowankach i o tym, jak Wam pomóc. Obecnie  kontaktujemy się, korzystając z dostępnych środków technologii komunikacyjnej.  Wychowawcy  prowadzą z Wami rozmowy wspierające, zachęcają do systematycznej nauki, codziennego ruchu, a przede wszystkim przestrzegania zasad higieny.      

Moim zadaniem, jako dyrektora jest czuwanie nad funkcjonowaniem bursy i zapewniam,  że wszystko czeka na Wasz, mam nadzieję, szybki powrót.        

Moi Drodzy!

Chciałabym Wam polecić stronę internetową Marka Kamińskiego – podróżnika, i przedsiębiorcy. Znajdziecie tam wiele mądrych rad, jak przetrwać w trudnych warunkach izolacji. Kamiński mówi: ‚‚Rano otwierasz oczy i już masz za co dziękować”. Radzi codziennie rozważać trzy słowa : akceptacja, wdzięczność i uważność. Podróżnik jedną ze swoich wypraw odbył z niepełnosprawnym nastolatkiem Jaśkiem Melą i pokazał, jak pokonywać swoje słabości i osiągać ambitne cele.
Na stronie: marekkaminski.com znajdziecie  cykl  jego wykładów. Gorąco polecam.     

Na koniec cytat polecany do przemyślenia:

„Choćbym był zamknięty w skorupce orzecha i tak będę władcą nieskończonej przestrzeni ”  – W . Szekspir

Pozdrawiam Was wszystkich  i Wasze rodziny, życzę zdrowia i wytrwałości.
Dyrektor Bursy Szkolnej Nr 3 Ewa Kwiatkowska
Radom 04.04.2020 r.